Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

W środę, 1 września o godz. 8.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Był to wyjątkowy dzień dla szkolnej społeczności dlatego, że po dwóch miesiącach wakacji ponownie spotkaliśmy się w naszej szkole. Ten dzień to również początek dużych zmian – pożegnaliśmy odchodzącego ze szkoły Pana Dyrektora Piotra Wójcika oraz powitaliśmy nową Panią Dyrektor – nauczycielkę naszej szkoły – Bogumiłę Zienkiewicz. Ustępujący Dyrektor podziękował nauczycielom, uczniom i rodzicom za wiele lat wspólnej pracy. Życzył wszystkim spokojnego i udanego roku szkolnego oraz zapewnił o realizacji wspólnych projektów.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich obecnych na uroczystości – Panią wójt Izabelę Żaczkiewicz, przewodniczącą Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, Panią sołtys Mokrej Prawej, radnych Gminy Skierniewice, prezesa OSP Mokra Prawa, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.
Szczególnie ciepłe słowa dyrekcja skierowała do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z edukacją oraz do tych najstarszych, którzy w tym roku skończą jeden z etapów swojej nauki.

Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że ten rok szkolny będzie szczególny dla nas wszystkich, ze względu na pracę w reżimie sanitarnym. Wyraziła jednak nadzieję, że wspólnymi siłami na pewno poradzimy sobie w tej wyjątkowej sytuacji.
Na koniec skierowała do wszystkich obecnych życzenia: radości, spokoju, cierpliwości, wytrwałości i życzliwości, a jej przesłanie by wzajemnie się od siebie uczyć i inspirować się, będzie nam towarzyszyć przez całe 10 miesięcy.