SZTUKA GWOŹDZI I NICI W GALERII 4 PIĘTRO

W dniu 28 marca 2023 r. odwiedziliśmy ,,Galerię 4 Piętro” w Urzędzie Gminy Skierniewice.

Z przyjemnością braliśmy udział w warsztatach String Art. zorganizowanych przez ZAZ Balcerów dla Szkół Podstawowych z Gminy Skierniewice.
Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Skierniewice p. Czesław Pytlewski. Następnie głos zabrała p. Marta Janus Dyrektor ZAZ w Balcerowie.  Krótki wykład pomógł nam w zrozumieniu zasad pracy na warsztatach. Zaproszeni uczniowie, nauczyciele mieli do wykonania wielkanocne jajko techniką String Art. – to technika nazywana sztuką gwoździ i nici. Malowanie nitką miało przed nami kilka tajemnic. Okazało się, że string art. był stosowany jako pomoc do nauki matematyki. Liczenie gwoździ i stałe układy w prowadzeniu nitek to zajęcie wymagające ćwiczeń i skupienia uwagi. Problemy podczas pracy rozwiązały się szybko, dzięki trafnym wskazówkom pracowników ZAZ Balcerów. Ćwiczenie koordynacji ruchowej, wzrokowo-słuchowej oraz sprawności manualnej to tylko niektóre zalety tej pięknej sztuki. Z radością prezentowaliśmy efekty naszych działań. Dumni z siebie i uśmiechnięci pozowaliśmy do zdjęcia grupowego będącego podsumowaniem spotkania warsztatowego.
ZAZ Balcerów to pozytywni i otwarci na pomoc ludzie, którzy oprócz talentów i zmysłu artystycznego posiadają również anielską cierpliwość oraz pokłady empatii. Współpraca z nimi to czysta przyjemność.