Święto Pierwszaków i Nauczycieli

13 października szkolna brać uczniowska naszej szkoły przyjęła w swoje szeregi najmłodszych kolegów. W szkole obchodziliśmy ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszaki po raz pierwszy zaprezentowały się na scenie i bardzo rozemocjonowane recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uczniowie klasy III zrobili im test ze znajomości szkolnych zwyczajów, który maluchy zdały śpiewająco. Pod przewodnictwem Pani Dyrektor oraz wychowawczyni p. Elżbiety Wojciechowskiej złożyły ślubowanie, a następnie zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Mokrej Prawej. Dzieci złożyły pamiątkowy odcisk palca w Kronice szkolnej oraz otrzymały legitymację szkolną. Uczniowie klas II-III i oddziału przedszkolnego na zakończenie wręczyły koleżankom i kolegom z klasy I upominki.

W drugiej części spotkania specjalnie dla nauczycieli i pracowników szkoły program artystyczny pod opieką p. Żanety Wesołowskiej przygotowali uczniowie klas II-V. Dzieciaki zaprezentowały scenkę z życia szkoły, w której wzięli udział chłopcy klas IV-V, a główną rolę zagrał niesforny na co dzień Piotruś, który tego dnia przyszedł do szkoły wyjątkowo grzeczny w czystym i eleganckim stroju z bukietem kwiatów. Piotruś opowiedział kolegom swój sen, w którym był panem profesorem uczącym swoją klasę. Kiedy okazało się, że uczniowie są zdolni wyłącznie do psikusów, sen okazał się koszmarem. Chłopiec oznajmił, że był nauczycielem po raz pierwszy i ostatni. Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla niektórych uczniów klas II – III było scenicznym debiutem. Dzieciaki świetnie się spisały, nauczyciele zaś bawili się doskonale.

Na zakończenie, ku zaskoczeniu wszystkich, z zabawnym programem niespodzianką wystąpiła klasa VIII. Samodzielnie przygotowała dowcipną część artystyczną. Zaprezentowała w niej różne rodzaje osobowości, które można odnaleźć na co dzień wśród nauczycieli. Uczniowie wcielili się w następujące typy: anioła, służbisty, aktywisty, sceptyka, luzaka.

Każdy z oglądających nauczycieli mógł spojrzeć na siebie z innej perspektywy.

Po występach Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.