Poznajemy Krokodyla Tirka

W poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali Krokodylka Tirka. Dzieci odbyły spotkanie online z przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego Panem Sławomirem Zającem. Szkoła Krokodylka Tirka jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. W ramach akcji odbywają się edukacyjne spotkania dzieci z Inspektorami Transportu Drogowego.

Najważniejszym celem „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka” jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym. 

Nasi uczniowie zobaczyli Inspektora na ekranie w przygotowanej na to spotkanie scenerii – specjalnie zaprojektowanym przejściu dla pieszych. Dzieci dowiedziały się czym jest Inspekcja Transportu Drogowego oraz dlaczego czasem jej pracownicy nazywani są Krokodylkami. Potem wspólnie z Krokodylkiem Tirkiem obejrzeliśmy kilka ciekawych historyjek pokazujących jak właściwie zachować się na drodze. Spotkanie miało charakter interaktywny i kiedy dzieci usłyszały zagadki dotyczące bezpieczeństwa, same mogły podać odpowiedź prowadzącemu zajęcia.

To było bardzo interesujące spotkanie, bo o bezpieczeństwie zawsze warto rozmawiać.