Nasz miesiąc aktywności

Podsumujmy ostatni miesiąc troszkę się wydarzyło i chcemy się tym z Wami podzielić

  1. Podsumowania osiągnięć uczniów w szkolnym i gminnym konkursie. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie są ambitni i chętni do udziału w różnych działaniach. W szkolnym konkursie bibliotecznym ,,Legendy i podania polskie” brały udział uczennice klasy czwartej: Maja Guranowska, Marika Rdes, Wiktoria Panek, Zofia Stefańska, Natalia Tartanus. Wszystkie dziewczynki dostały pamiątkowe dyplomy i gromkie oklaski. Podczas tego samego apelu p. Dyrektor wręczyła dyplomy dla uczennic, które brały udział w eliminacjach gminnych do konkursu recytatorskiego. Na przesłuchanie do Dębowej Góry pojechały: Amelia Mironiuk, Julia Grzywacz, Maja Guranowska, Urszula Sałkowska, Wiktoria Panek, Marika Rdes i Melania Rdes. Gminny konkurs “Ojczysty- to lubię” -czytanie zawsze w modzie w kategorii klas IV-IV naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Marika Rdes która zajęła drugie miejsce. Nikola Leśniewska otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bajkowe przygody – ilustracja do ulubionej bajki z literatury dziecięcej” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 19 z oddziałami integracyjnymi w Radomiu. Przypomnimy również, że w dniu 27 maja w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.: „Moneta przyszłości”. Organizatorem konkursu była Mennica Polska. Uczeń klasy „0” Filip Karalus zdobył pierwsze miejsce. Jego zwycięski projekt monety został wybity przez Mennicę i będzie można go zakupić. Pieniądze ze sprzedaży zasilą fundację na rzecz dzieci. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  2. Gminny dzień dziecka w Mokrej Prawej uczniowie klasy IV i VI wystąpili na scenie z krótkim przedstawieniem “Pociąg do wakacji” oraz krótkim układem choreograficznym do piosenki Majki Jeżowskiej”Idą wakacje”
  3. Pasowanie na czytelnika- w klasie 1 odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Pani Bibliotekarka z okazji uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki zaprosiła niecodziennych gości: Mole wraz z Wróżką. Byliśmy świadkami wspaniałej odmiany Moli, które pod wpływem czarów Wróżki pokochały książki. Młodzi miłośnicy książek z zapałem odgadywali zagadki. Wspólnie z Molami przyporządkowali tytuły do zagubionych przez Mole okładek. Pani Bibliotekarka wręczyła dyplomy. Na długo zapamiętamy ten cudowny dzień!
  4. Szkolny dzień dziecka obchodziliśmy na sportowo- były wyścigi rzędów, piłka nożna, frisbee, graliśmy w gumę I skakaliśmy na skakankach. Rada rodziców zapewniła nam z tej okazji pizzę a zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Mokrej Prawej na osłodę uraczyły nas lodami. W wydarzeniu wzięła udział Radna Gminy Skierniewice Pani Dorota Lichman która chętnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego dnia.

5.Przed długim weekendem chętni uczniowie z klas III- VI pojechali na wodne szaleństwo do Parku Wodnego Suntago gdzie chętnie korzystali z wszystkich dostępnych atrakcji zarówno wewnątrz i na zewnątrz parku.

  1. W dniu 12 czerwca gościliśmy w naszej szkole Teatr Profilaktyczny „Magik”, który przedstawił spektakl pt. „Bezpieczne wakacje”. W trakcie występu uczniowie mieli okazję utrwalić zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i podróży. Była to bardzo pouczająca, a jednocześnie zabawna lekcja.

7.Wokół nas spotkać można wiele niezwykłych stworzeń. Przekonali się o tym uczniowie klasy „0”, którzy wzięli udział w przyrodniczym konkursie fotograficznym „Dzikie podwórka-szukamy bezkręgowców” zorganizowanym przez Fundację WWF Polska. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o przyrodzie w sposób praktyczny i budowanie więzi z otaczającym nas światem. Nasi mali odkrywcy wzięli lupy w dłonie i ruszyli na poszukiwania. Napotkane bezkręgowce zostały uwiecznione na zdjęciach. Okazało się, że nasze trudy zostały docenione, bo otrzymaliśmy wyróżnienie Nasz kącik przyrodniczy został wzbogacony o pluszowego dzika oraz dwa plakaty „Zielnik edukacyjny” oraz „Ślady zwierząt”. Przesłane zdjęcia zostaną wykorzystane w publikacji edukacyjnej o bezkręgowcach szkolnych i przedszkolnych podwórek, która będzie dostępna bezpłatnie na stronie Fundacji.