„Mistrzyni Szymborska”

W czwartek, 16 stycznia uwaga naszej społeczności szkolnej skupiona była na Wisławie Szymborskiej. Rok 2023 został ogłoszony rokiem tej wybitnej poetki i laureatki literackiej Nagrody Nobla. Nasza szkoła włączyła się w realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska”. Dzisiejsza uroczystość składała się z kilku części. Najpierw mogliśmy obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wywiad z poetką dostarczył nam wielu ciekawych informacji o jej życiu i twórczości.

Po części artystycznej przyszedł czas na przesłuchania uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkie gminne szkoły wystawiły swoich reprezentantów. Uczniowie mierzyli się z poezją W. Szymborskiej. 

Naszą szkołę reprezentowały: 

Wiktoria Tartanus kl. 1

Zofia Zając kl. 1

Melania Rdes kl. 2

Marika Rdes kl. 4

Urszula Sałkowska kl. 4

Zofia Stefańska kl. 4

Amelia Mironiuk kl. 5

Julia Grzywacz kl. 6

Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli: Dr Czesław Pytlewski – Wójt Gminy Skierniewice, Pani Wanda Łapińska z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach oraz Pani Aneta Dziedzic z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie występy były na wysokim poziomie a uczniowie wielokrotnie zaskakiwali swoją interpretacją. Po burzliwych obradach przyznano następujące nagrody:

UCZNIOWIE KLAS I-III

Miejsce I – Zofia Dąbrowska – SP Mokra Lewa

Miejsce II – Izabela Pejska – SP Żelazna 

Miejsce III – Melania Rdes – SP Mokra Prawa

UCZNIOWIE KLAS IV-VI

Miejsce I – Wiktoria Gajewska – SP Sierakowice Prawe 

Miejsce II – Michalina Kumosińska – SP Mokra Lewa

Miejsce III – Agata Bekas – SP Dębowa Góra 

UCZNIOWIE KLAS VII-VIII

Miejsce I – Małgorzata Świderek – SP Żelazna 

Miejsce II – Maria Augustyniak – SP Mokra Lewa

Miejsce III – Julia Bełc – SP Żelazna

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Gratulujemy! Dla każdego przygotowany był pamiątkowy dyplom i zakładka. W czasie oczekiwania na swój występ, wszyscy uczniowie skorzystali z warsztatów plastycznych i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy uczniom za odwagę i wspaniałe wrażenia a opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i dzisiejszą wizytę!

Obecny na uroczystości Pan wójt wręczył również uczniom nagrody w rozstrzygniętym jakiś czas temu konkursie dotyczącym Straży Pożarnej. Nagrodę otrzymała m.in. uczennica naszej szkoły Wiktoria Tartanus. Gratulujemy!!!