SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
SP Mokra Prawa
Previous Next

Aktualności

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

w tym właśnie miesiącu w naszej szkole szczęgólną uwagę zwracamy na zdrowy styl życia. W nawiązaniu do tematu Samorząd Uczniowski przygotował krótki montaż słowno - muzyczny na w/w temat, podczas którego zostaliśmy zapoznani z witaminami i ich rolą w organiźmie, piramidą zdrowego żywienia, sześcioma zasadami zdrowego odżywiania. Oprócz tego dobrze bawiliśy się podczas przedstawienia pt. "Marlenka",które w trzech aktach pokazało nam, cotrzeba robić aby być silnym i zdrowym.

26.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej odbył się Gminny konkurs matematyczny "Rachmistrz" dla uczniów klas IV - VII. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z kl IV Adam Walczak, VI Gabriel Rutkowski, i z VII Jakub Urbanek. Każdy z tych chłopców doskonale zaprezentował się w rywalizacji z uczniami z 6 szkół z terenu Gminy Skierniewice. Największy sukces odniósł jednak uczeń klasy VII Jakub Urbanek zwyciężając w swojej kategorii wiekowej.

20180426 120021 20180426 121004 20180426 121023

Dnia 20.04.2018r. uczniowie klas III, II , 0 i IV byli na wycieczce w Toruniu. Na miejscu czekał na nas p. przewodnik w oryginalnym przebraniu- stroju z okresu średniowiecza. Opowiadał nam ciekawe historie o powstaniu miasta i życiu jego mieszkańców w czasach Mikołaja Kopernika. Oglądaliśmy urokliwe kamiemice z Ratuszem Staromiejskim. Wszyscy mogli sprawdzić poziom odchylenia od piony Krzywej Wieży - baszta wybuowna w XIVw. Bardzo ciekawa okazała się wizta w planetarium, z wrażenia niektórm zakręciło się w głowie. Byliśmy również czeladnikami Mistrza Piernikowego, który zapoznał nas z historią słynnych toruńskich pierników a natępnie każdy własnoręcznie wykonał swojego pierniczka, którego na pamiątake zabraliśmy do domu. Swoje siły wzmocnilismy na posiłku w McDonaldzie. Do domu wróciliśmy z pamiątkami dla bliskich oraz pełni wrażeń. Najaważniejsze, że na naszej wycieczce nie zabrakło dobrego humoru i pięknej pogody.

,

W poniedziałek 16 kwietnia 2018r. wzięliśmy udział w wycieczce do Warszawy. Towarzyszyli nam uczniowie ze szkoły w Mokrej Lewej. Najpierw zwiedzaliśmy Stare Miasto w towarzystwie pani przewodnik, która opowiadała nam wiele  ciekawostek, spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu by dotrzeć do Placu Józefa Piłsudzkiego. Następnie podziwialiśmy eksponaty Muzeum Wojska Polskiego. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Planu Filmowego w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wiele się nauczyliśmy. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam wpsianiała atmosfera !