Dzień Zdrowego Jedzenia

8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Jedzenia.

W związku z tym wydarzeniem młodsi uczniowie naszej szkoły zorganizowali w swoich klasach, wspólnie z wychowawcami, zdrowe śniadanie. Przygotowano wiele różnych propozycji – kolorowe warzywa, sałatki, nabiał i zdrowe, ciemne pieczywo. Dzięki uprzejmości sponsora – firmy Fortuna, dzieci mogły wypić do śniadania zdrowe owocowo-warzywne soki.

Śniadanie poprzedzone było rozmowami dotyczącymi zdrowego odżywiania i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Uczniowie przybliżyli sobie piramidę zdrowego żywienia oraz przygotowali różne prace – m.in. plakaty pokazujące ile cukru znajduje się w popularnych produktach. Ilość cukru w naszej diecie wywołała niemałe zdziwienie wśród dzieci. Podczas śniadania, uczniowie sami przygotowali kanapki – jedli to, na co mieli ochotę, ale wszyscy mieli jeden cel: ZDROWIE. Posiłki były nie tylko smaczne, ale również pięknie wyglądały.

Zapach świeżych warzyw jeszcze długo roznosił się w klasach. Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania zaowocowały wieloma deklaracjami dzieci, które planowały ograniczenie w diecie produktów, które nie do końca są zdrowe.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie kiedyś jeszcze powtórzą takie wspólne śniadanie.