Dzień Edukacji Narodowej

14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole miała dziś miejsce wspaniała uroczystość. Wszyscy, odświętnie ubrani, spotkaliśmy się dziś, aby włączyć w  poczet uczniów Pierwszoklasistów a także by podziękować naszym nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

Najpierw głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Bogumiła Zienkiewicz, która powitała wszystkich obecnych na uroczystości Gości,  pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Następnie Pani Dyrektor oddała głos najmłodszym uczniom i zaprosiła ich na scenę.

Pierwszoklasiści, wraz z wychowawczynią p. Karoliną Przyżycką, przygotowali wspaniałe wystąpienie, prezentujące umiejętności, które już zdobyli. Razem z nimi przenieśliśmy się do pięknej jesiennej krainy. Uczniowie  pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, ćwiczyć, że znają literki i figury geometryczne. Po występie, wszyscy uznaliśmy, że zasługują na przyjęcie w poczet uczniów  naszej szkoły. Śpiewając hymn i ślubując na sztandar szkoły, wstąpili w szeregi uczniów naszej szkoły. Potwierdzeniem tego było odciśnięcie palca w szkolnej kronice, odbiór legitymacji, pamiątkowych dyplomów oraz upominków od kolegów. To było duże przeżycie dla Pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli.

Po ślubowaniu, głos zabrała Dyrektor Szkoły. Przypomniała wszystkim krótką historię dnia 14 października. Skierowała również wiele życzliwych słów w stronę uczniów – prosiła by edukacja była dla nich drogowskazem do pokonywania trudności. W dalszej części przemówienia, p. Zienkiewicz podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, życzliwość i zaangażowanie.

Następnie  przyszła pora na część artystyczną przygotowaną przez najstarszych uczniów naszej szkoły. Na podłodze pojawiły się czerwone dywany a sala gimnastyczna zamieniła się na chwilę w miejsce rozdania Oskarów. Nauczycielskich Oskarów.  Laureatami nagród w wymyślonych przez uczniów kategoriach byli nauczyciele. Pojawiły się m.in.  takie kategorie jak Serce na dłoni, Człowiek Orkiestra, Gorący Uśmiech, Złote lusterko czy Złota chochla. Przygotowany przez p. Ż. Wesołowską i p. D. Janik występ był pełen humoru i radości.
Wszyscy na długo zapamiętamy tę galę i całą uroczystość.