Dzień Edukacji Narodowej

Piątek, 13 października był dla naszej szkolnej społeczności bardzo ważnym dniem. Obchodziliśmy święto edukacji narodowej. Uroczystość składała się z kilku części. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała zebranych gości i zapowiedziała pierwszą ważną część piątkowej uroczystości: ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. 

Pierwszaki z ochotą wkroczyły na scenę i przedstawiły program artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne. Pierwszoklasiści pokazali nam jak ważna w życiu ucznia jest pracowitość, sumienność, mądrość, odwaga, przyjaźń i dobra zabawa. Wszyscy spisali się wspaniale i przystąpili do ślubowania. ???? Potem nastąpiło pasowanie na ucznia przypieczętowane odciskiem palca złożonym w szkolnej kronice. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz upominki od swoich kolegów i pań ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrej Prawej.

Po ślubowaniu pierwszoklasistów, ponownie głos zabrała Pani Dyrektor. Złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, przyznała nagrody oraz zapowiedziała kolejną część uroczystości: występ uczniów z klas IV-VI.

Uczennice klasy IV zaśpiewały piosenkę, która świetnie wpisywała się w obchodzone święto. Następnie mogliśmy obejrzeć układ taneczny i wysłuchać piosenki, która w zabawny sposób pokazywała jak uczniowie postrzegają szkolne przedmioty i związane z nimi aktywności. Bardzo zabawna była kolejna część uroczystości – uczniowie przedstawili skecz „Dzień z życia ucznia”, w którym pokazali w sympatyczny sposób jak postrzegają swoich nauczycieli. Uczniowie świetnie wcielili się w niektórych naszych nauczycieli i pokazali w jakim nastroju przychodzą na lekcje. Wszystko to było wzbogacone montażem muzycznym, który był idealnie dopasowany do wypowiadanych kwestii i wielokrotnie rozbawiał zgromadzoną na sali publiczność. Wszyscy aktorzy zebrali ogromne brawa????????????

Później był już tylko czas na życzenia i miłe słowa ????