Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W niedzielę, 21 lutego, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji, w piątek, 19 lutego, w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie, czyli szkolne Mistrzostwa Języka Ojczystego. Uczniowie, podzielenie na drużyny próbowali odkryć sekrety ortografii i gramatyki języka polskiego. Przygotowane zadania sprawdzały znajomość zasad ortograficznych, pamięć, a także umiejętność opisywania przedmiotów. Po tym dniu również słowa takie jak warząchew czy safanduła nie są obce naszym uczniom. W tym dniu aktywnie uczestniczyli również nauczyciele, którzy dzielnie radzili sobie z przygotowanymi dla nich łamańcami językowymi. Tego dnia przeprowadziliśmy również konkurs na Szkolnego Mistrza Kaligrafii, w którym zwyciężyła uczennica klasy pierwszej – Natalka Tartanus. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w obchody tego dnia, więc mamy nadzieję, że nasz język wyda się im jeszcze piękniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *